Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zwolnienie z wpisowego

Aktualności | 2020-04-20 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Okręg PZW w Poznaniu cytuje apel Wiceprezesa Zarządu Głównego PZW kol. Wiesława Misia celem poinformowania o zasadach zwalniania z wpisowego członków PZW po 30 kwietnia br.:

cyt.

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 

 

Z satysfakcją pragnę odnotować, że rozluźniane są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, które mam nadzieję pozwolą na uprawianie naszego wspaniałego hobby. Rozluźnienie jednak ma charakter warunkowy, w związku z czym apeluję do wszystkich udających się nad wodę, aby zachować odpowiednie, choćby regulaminowe 10 - metrowe odstępy między wędkującymi oraz stosować się do innych nakazów, takich jak obowiązkowe stosowanie maseczek w miejscach nakazanych.

Teraz od nas zależy, czy możliwość wędkowania będzie trwała, czy też przez nierozwagę niektórych naszych „kolegów” zostaniemy tej przyjemności po raz kolejny pozbawieni.
Wszystkich tych, którzy nie opłacili składek na rok 2020 zapraszam do skarbników kół. Tam gdzie będzie to w najbliższym czasie utrudnione, polecam możliwość elektronicznego opłacenia składek. Pragnę także zauważyć, że na nasz wniosek Zarząd Główny PZW przyjął uchwałę, na mocy której wszyscy ci, którzy z obiektywnych względów nie wnieśli składek do końca kwietnia br., będą to mogli uczynić do końca 2020 r., po wniesieniu symbolicznego wpisowego w wysokości 1 zł. Powyższe dotyczy tylko i wyłącznie tych, którzy wnieśli składkę członkowską ogólnozwiązkową w 2019 r. W pozostałych przypadkach nadal obowiązywać będzie składka 25 zł.

Korzystając z okazji pragnę poinformować, że mimo pandemii prowadzone są przez nasz Okręg intensywne zarybienia, dzięki czemu spodziewać się możemy licznych sukcesów w trakcie tegorocznych wypraw wędkarskich. Rozpoczęliśmy również zaplanowane inwestycje, min. na Rybaczówce w Turawie i na Ośrodku Zarybieniowym w Poliwodzie. Także Koła, w porozumieniu z Okręgiem, wykonują min. z wykorzystaniem własnych środków różnego rodzaju przedsięwzięcia, które uczynią wędkowanie jeszcze bardziej satysfakcjonującym. Negocjujemy także z oferentami warunki zakupu kilku wód, co nadal jest i będzie celem strategicznym działania naszego Okręgu. Nie zapominamy także o ich ochronie.

Niestety, nie możemy jeszcze uruchomić działań w zakresie sportu wędkarskiego oraz działalności w środowisku dzieci i młodzieży. Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem zamiary naszego rządu dopiero w 3 etapie rozluźniania reżimu sanitarnego przewidują organizację imprez sportowych na świeżym powietrzu, przy liczebności do 50 uczestników.

Nie prowokujmy więc losu i nie próbujmy organizować już teraz jakichś imprez. Na to mam nadzieję przyjdzie jeszcze w tym roku właściwy czas. Pamiętajcie, że zdrowie i życie jest najważniejsze. Dopiero potem liczą się praca i przyjemności, nawet tak wielkie jak kontakt z naturą i wędkowanie!

 

Z wyrazami szacunku i otuchy

Wiesław Miś

Prezes Zarządu Okręgu

PZW Opole

 

Źródło: http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/204655/60/apel_prezesa_zarzadu

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.