Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

ZIELONE ŚWIATŁO DLA ORGANIZACJI IMPREZ WĘDKARSKICH

Aktualności | 2021-05-06 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

 

Po przeanalizowaniu aktualnie obowiązujących przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 19 marca 2021 r. z późniejszymi zmianami w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, po rekomendacji Głównego Kapitanatu Sportowego z 4 maja 2021r, oraz Okręgowego Kapitanatu Sportowego zezwala:

 na organizację imprez wędkarskich od 8 maja 2021 r. na poziomie okręgowym a także na organizację „imprez wędkarskich” przez koła PZW, które są jednostkami terenowymi Okręgu PZW w Poznaniu, pod warunkiem przestrzegania obowiązujących przepisów w/w Rozporządzenia a także przedstawionych poniżej zasad:


Ponieważ § 26 Rozporządzenia zezwala na zgromadzenia max. do 5 osób, podczas całej  imprezy wędkarskiej nie może nastąpić sytuacja, która spowoduje że przepis ten zostanie złamany,  dlatego:

- wszystkie losowania (sektorów, nr startowych, nr stanowisk, nr łodzi) muszą być przeprowadzane zdalnie, a o wynikach losowania uczestnicy muszą być powiadomieni w taki sposób aby przyjeżdżając na teren imprezy mogli od razu udać się na swoje stanowisko lub do swojej łodzi. Proponujemy, dla większej transparentności tego procesu, przeprowadzać transmisję internetową z losowań poprzez media społecznościowe takie jak np.: YouTube, Facebook, WhatsApp lub inne.

- podczas ważenia ryb uczestniczą jedynie zainteresowany uczestnik (lub jego przedstawiciel) oraz komisja sędziowska (max. 2 sędziów);

- do ceremonii nagradzania zwycięzców pozostają tylko osoby które zajęły pierwsze trzy miejsca
(w klasyfikacji teamowej lub drużynowej – po jednym przedstawicielu teamu lub drużyny);

 - komisja sędziowska powinna składać się z liczby wymaganej przepisami, ale w biurze zawodów mogą przebywać tylko sędzia główny i sędzia sekretarz. Sędziowie sektorowi i stanowiskowi powinni od razu udać się na swoje sektory i przebywać tam do końca imprezy;

- w biurze zawodów muszą znajdować się środki do dezynfekcji rąk;

- zgodnie z § 25 Rozporządzenia, podczas zawodów wszystkich uczestników obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta; 

- podczas przemieszczania się, ważenia (mierzenia) ryb i podczas nagradzania zwycięzców obowiązuje bezwzględna zasada utrzymania między uczestnikami odległości min. 1,5 m;

- szerokość stanowisk musi być zgodna z zapisami Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego dla poszczególnych dyscyplin.

Organizator jest zobowiązany by powyższe zasady oraz sposób ich realizacji były zapisane w oficjalnym komunikacie imprezy.

Organizator imprezy wędkarskiej ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność przebiegu z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19  oraz w/w zasadami.


Uwaga !
Zgodnie z zapowiedziami Rządu RP

Od 15 maja 2021 będzie możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej na zewnątrz.
Będzie obowiązywał limit osób – max. 25.
Tego typu wydarzenia będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. przy zachowanym bezpiecznym dystansie.

 

Koleżanki i Koledzy,
pamiętajcie: dystans, dezynfekcja i maseczki skutecznie ochronią nas przed Koronawrusem COVID-19

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.