Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Akcja Sprzątania Świata - Koło PZW Rakoniewice

Aktualności | 2009-10-30 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

SPRAWOZDANIE KOŁA PZW RAKONIEWICE Z AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA W DNIACH 17-18 WRZEŚNIA 2009r.


W dniu 18 września 2009 r przeprowadzono akcję sprzątanie terenów przy akwenach wodnych na terenie gminy Rakoniewice. Sprzątano wokół jezior Kuźnickiego, Brajec, oraz stawów w Rostarzewie. W akcji uczestniczyli wędkarze z Koła PZW Rakoniewice w liczbie 12 osób, przedstawiciele z Nadleśnictwa Grodzisk - Leśnictwa Krzewina w liczbie 3 osoby oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Rostarzewa. Wędkarze wraz z  Leśnictwem i Szkołą zebrali razem 52 worków śmieci. Przy jeziorze Kuźnickim jak co roku odbyło się sprzątnie terenów przyległych do jeziora placu i dróg dojazdowych do jeziora.


W akcji sprzątania w tym roku brali udział uczniowie ze szkoły w Rostarzewie w ilości 40 osób w tym 5 opiekunów. Leśnictwo wspomogło w sprzątaniu trzema swoimi pracownikami, co z kolei przyczyniło się do dobrej organizacji i przebiegu sprzątania. Uczestnicy akcji zebrali 38 worków śmieci, które zostały wywiezione na wysypisko przez Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach. Organizatorzy wysoko ocenili zaangażowanie uczniów ze szkoły w Rostarzewie i wkład opiekunów w szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji. Całą akcję sprzątania świata przy jeziorze w Kuźnicy nadzorowała Policja z Rakoniewic. Szef Policji przekazał uczestnikom akcji krótką informację na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z dobrodziejstw przyrody jakim są woda i las. Na zakończenie sprzątania odbyło się ognisko wraz z poczęstunkiem zorganizowane przez strażaków OSP Kuźnica Zbąska pod przewodnictwem Pana Ryszarda Florka - strażaka i sołtysa w jednej osobie. Ognisko to było zarazem zakończeniem lata 2009 roku. Organizatorem i sponsorem była Gmina Rakoniewice.


Natomiast w miejscowości Rostarzewo w dniu 17 września br. sprzątane były akweny wodne jak staw i doły kopalniane dzierżawione przez PZW których opiekunem jest koło PZW Rakoniewice. Najwięcej śmieci zebrano ze stanowisk wędkarskich. Choć w roku bieżącym na stanowiskach były śmieci zebrane we workach przez wędkarzy w okresie sezonu wędkarskiego. Zebrane śmieci w ilości 14 worków wywiezione zostały na gminne wysypisko śmieci przez Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach. Koszty związane ze sprzątaniem zebranych śmieci poniosła Gmina Rakoniewice.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.