Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

30-te Klubowe MŚ w wędkarstwie spławikowym - Wyniki końcowe - ZDJĘCIA

Aktualności | 2010-06-13 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Ceremonia zamknięcia 30. Klubowych Mistrzostw Świata

Na trybunach toru kajakowego jez. Malta odbyła się ceremonia zamknięcia 30. Klubowych Mistrzostw Świata w wędkarstwie spławikowym. Po dramatycznej końcówce zawodów  doszło do przetasowań w czołówce Mistrzostw. Po oficjalnym obliczeniu wyników okazało się, że na I miejscu utrzymała się ekipa Sensans Francja. Na drugim miejscu, po doskonałym finiszu, zajęła reprezentacja Rosji, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna Colmic Italy. Polacy z drużyny klubowej Trapera Siedlce zajęli czwarte miejsce, przed drużyną Anglii i Belgii. Medale zwycięzcom wręczył prezydent FIPSed Claudio Mateoli, w towarzystwie prezesa ZG PZW kol. Eugeniusza Grabowskiego, wiceprezesa ZG Mirosława Iwańskiego, prezesa ZO PZW w Poznaniu Jerzego Musiała, a także przedstawicieli poznańskich władz wojewódzkich i miejskich. Z okazji zakończenia Mistrzostw prezes ZG, kol. E. Grabowski wręczył prezydentowi C. Mateolemu Medal ,,Za zasługi dla PZW''.

Wyniki końcowe

Jak poinformował po wygłoszeniu oficjalnej formuły zamknięcia 30. Klubowych Mistrzostw Świata, następne mistrzostwa odbędą się w Serbii.


 

13 czerwca - W Poznaniu, na łowisku nad jez. Maltańskim dobiegła końca II runda zmagań 30. Klubowych Mistrzostw Świata w wedkarstwie spławikowym.

Sędziowie zważyli ryby, a zawodnicy wypuścili je do wody. Warunki były trudne, ale było co ważyć. Złowiono sporo solidnych karpi, kilka sumów, liny, plocie i nieduże leszcze.

Zawodnicy Trapera podciągneli tempo w drugiej godzinie rywalizacji, jednak wszystko wskazuje na to, że spadli o jedno lub dwa miejsca. Z nieoficjalnych wyników widać, że zwyciężyli Francuzi, a na drugim miejscu uplasowali sie Włosi.

Czekamy na oficjalne wyniki i podsumowanie Mistrzostw, które rozpocznie sie o godz. 18.30. Zaraz po otrzymaniu tabeli wyników opublikujemy je w portalu.

Dzień II
A1 A2 B1 B2 C1 C2 D1 D2 E1 E2
Drużynowo13 czerwca - Trwa II runda Klubowych Mistrzostw Świata w Poznaniu
 
Na jeziorze Malta w Poznaniu trwa II runda Klubowych Mistrzostw Świata. Pogoda nie poprawiła sie, wieje silny wiatr, nadal jest chłodno i pochmurno. Ryby biora mniej aktywnie niz w I rundzie, tym niemniej są zawodnicy, ktorzy moga sie wykazać dobrymi wynikami. Polacy z klubu Traper Siedlce łowią ze zmiennym szczęsciem. Najgorzej wylosował Walczak, ktory od poczatku ma trudności ze złowieniem grubszej ryby. Jak bedzie przekonamy sie przy ważeniu ryb.13 czerwca - Przed II turą Klubowych Mistrzostw Świata w Poznaniu

Poranek nad zb. Malta wstał wietrzny i pochmurny. Ochłodziło się. W porównaniu z pierwszym dniem rywalizacji na 30. Klubowych Mistrzostwach Świata w Poznaniu warunki do wędkowania znacznie się pogorszyły, ale nikt nie traci ochoty do walki.

W polskiej ekipie Trapera Siedlce nastrój bardzo bojowy. Jak określił to Edmund Gutkiewicz, druga pozycja po pierwszym dniu zmagań, tuż za Francuzami, a przed Włochami, to dobra pozycja wyjściowa do ataku na złoto.

Przygotowania do zawodów rozpoczęły się już od godz. 7.00, kiedy to nad jezioro przyszli sędziowie i zaczęli przygotowywać stanowiska. Wszyscy uczestnicy bardzo chwalą pracę sędziów stanowiskowych i sektorowych, którzy doskonale wypełniają rolę zarówno sędziowską, jak i pomocniczą.


 

12 czerwca - Zakończyła się I runda 30. Klubowych Mistrzostw Świata
 
Pierwsza runda 30. Klubowych Mistrzostw Świata zakończyła sie w dramatycznych okolicznosciach. Dwóch zawodników na sąsiadujących stanowiskach, na pięć minut przed zakończeniem zawodów, złowiło po dużym karpiu. Karpie splatały ich zestawy, a w efekcie doszło do złamania obu tyczek i utracie ryb, które mogły zdecydować o zwyciestwie jednego z nich.Ale co tam, skoro i tak obaj złowili dobrze powyżej 15 kg ryb i cieszyli sie z dobrego wyniku.

Po zakończeniu łowienia sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Wyniki co chwilę wywoływały entuzjazm licznie zebranych kibiców i członków ekip.W koszach lądowały duże karpie, leszcze, karasie, płocie, a nawet sumy.Wielu zawodników uzyskało rezultaty powyżej 10-15 kg, wiec było co ważyć.

Nasi reprezentanci z Trapera Siedlce, po pierwszej godzinie ze słabszymi wynikami, zmienili taktykę i zaczęli szybko odrabiać straty. W efekcie zwyciężyli w dwóch sektorach i w jednym zajęli trzecie miejsce. To dobry wynik, ktory dobrze rokuje przed II rundą w dniu jutrzejszym.

Po zakonczeniu ważenia ryb w sektorach sedziowie dali sygnał do wypuszczenia ryb i wszystkie z tak wielkim wysiłkiem ryby powróciły do wody.

wyniki

Dzień I
Drużynowe
A1 A2 B1 B2 C1 C2 D1 D2 E1 E212 czerwca - Trwa I runda 30. Klubowych Mistrzostw Świata w Poznaniu
 
Na jez. Malta w Poznaniu trwa I  runda 30. Klubowych Mistrzostw Świata. Pogoda mieniła sie, jest pochmurno, nico chłodniej i wieje lekki wiatr.Nie przeszkadza to zawodnikom, którzy stosuja najnowocześniejeszy sprzęt i superzanety.Wyniki są niesamowite. Niektórzy zawodnicy, np. reprezentant Portugalii - Marques, złowili po kilka 2-3 kilogramowych karpi, a takę wiele grubych karasi, leszczy i linów. Na tym tle nasi reprezentanci z Klubu ,,Traper''  Siedlce wypadają raczej srednio. Tym niemniej o wyniku przesądzi druga runda, bowiem dziesiejsze połowy bardzo zróżnicowały stawkę zawodnikow.

Zawody obserwują tłumy poznaniaków, którzy co chwilę oklaskami nagradzają łowcę kolejnej dużej ryby. Walka toczy sie fair play, choć na początku sedziowie musieli dać cztery kartki z powodu przekroczenia limitu zanęty i innych drobnych wykroczeń regulaminowych.12 czerwca - Przed I turą 30. Klubowych Mistrzostw Świata
 
Od godz. 7.00 otwarto sektory dla zawodników, by mogli tam wnieść sprzęt. Przez cała noc terenu zawodów pilnowali ochroniarze, bowiem dochodziło do niszczenia stanowisk. Od godz. 8.30 ogłoszono przygotowanie dla zawodników.11 czerwca, po oficjalnym treningu na jeziorze Malta w Poznaniu  oraz ceremonii otwarcia rozpoczęły się XXX Klubowe Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym. W ceremonii otwarcia, którego dokonał w imieniu władz CIPS prezes FIPSed L. Mateoli uczestniczyli przedstawiciele poznańskich władz wojewódzkich i miejskich, członkowie władz PZW na czele z prezesem ZG PZW kol. Eugeniuszem Grabowskim, członkowie komitetu organizacyjnego oraz sponsorzy.. W imieniu organizatorów z ramienia PZW przywitał wszystkich Jerzy Musiał, prezes ZO PZW w Poznaniu.

Uroczystość otwarcia była bardzo dobrze przygotowana, odbywała się w malowniczej scenerii toru kajakowego na jez. Malta, a po części oficjalnej, goście obejrzeli bardzo ciekawą część artystyczną.


 

Dzisiaj, tj. 11.06, od oficjalnego treningu na jeziorze Maltańskim w Poznaniu, rozpoczynają się 30. Klubowe Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym. Trening rozpocznie się o godz. 10.30, a ceremonie otwarcia mistrzostw, która odbędzie się na głównych trybunach Toru regatowego MALTA, rozpocznie się od godz. 18.00.


W Klubowych Mistrzostwach Świata w wędkarstwie spławikowym uczestniczy 31 narodowych reprezentacje państw zrzeszonych w CIPS – Międzynarodowej Konfederacji Sportu Wędkarskiego. Drużyny występują w składzie: 6. Zawodników, w tym zawodnik rezerwowy, trener oraz kierownik drużyny. Gospodarzem Mistrzostw jest Polski Związek Wędkarski, a w jego imieniu organizuje zawody Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu.


Na ceremonii otwarcia spodziewany jest prezydent CIPS, Marcel Ordan z Francji oraz prezydent FIPSed (Federacji Sportów Spławikowych) – Claudio Mateoli z Włoch, a także prezes Zarządu Głównego PZW Eugeniusz Grabowski.


Polską reprezentację stanowi drużyna Klubu ,,Traper’’ Siedlce. Tytułu mistrzów świata broni klub KSR Cigra Team z Serbii.


 

Od jutra, 11 czerwca w Poznaniu rozpoczynają się Klubowe Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym ,,POZNAŃ ‘2010’’. W imieniu Polskiego Związku Wędkarskiego organizatorem jest Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu. Patronat honorowy sprawują Ministerstwo Sportu RP, marszałek i wojewoda wielkopolski. Jutro o godz. 18.30 odbędzie się ceremonia oficjalnego otwarcia Mistrzostw.


Do rywalizacji zgłosiło się 31 reprezentacji narodowych, w tym także reprezentacja Polski. Z powodu wysokiego poziomu wody warty zawody zostaną rozegrane na łowisku zapasowym, którym jest zbiornik Malta w Poznaniu. Wszystkie drużyny odbyły już oficjalne treningi, chwaląc sobie dostęp do brzegów łowiska oraz bogactwo rybostanu.Bliższe informacje na stronie mistrzostw: www.wccp.pl oraz w portalu związkowym www.pzw.org.pl. Kontakt: Antoni Kustusz, rzecznik prasowy ZG PZW, 606 246 930.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Grzegorz Kidawski
Biuro ZG PZW

Poleć znajomemu

Zdjęcia