Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

KOMUNIKAT Dyrektora RZGW w Poznaniu w sprawie opłat z dnia 3 lutego 2011

Aktualności | 2011-02-06 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

komunikat_rzgw.jpg

Komunikat możesz pobrać z załącznika w PDF!>>>>>

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Makara Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  Warto poznać argumentacje konkuranetów, oto ciag dalszy Cz. II
  Dwie z tych ocen zostały wystawione w dniach 12 października i 17 grudnia 2009 roku, co wskazuje, że zostały wystawione w okresie do 3 lat przed dniem konkursu. Oznacza to, że oferta tego podmiotu powinna zostać bezwzględnie usunięta z dalszych etapów konkursu ofert (oceny znajdują się w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie i w siedzibie Przedsiębiorstwa do wglądu).
  W wypadku niektórych obwodów Okręg PZW w Koszalinie nie czekał nawet na dostarczenie negatywnej oceny tylko, jak podaje p. Prezes koła Jesiotr M. Getka zrzekł się obwodu rybackiego (wypowiedz z Głosu Koszalińskiego z dnia 30.12.2010r.), jak sądzimy aby uniknąć konsekwencji związanych ze złym gospodarowaniem tymi wodami. Osiem negatywnych ocen, stanowi podstawę do twierdzenia, iż na kolejnych wydzierżawianych wodach podmiot ten nie będzie prowadził prawidłowej gospodarki, w szczególności, jeśli w operacie, wskazano wysokie, nierealne do realizacji nakłady na zarybianie (w przypadku obwodu jeziora Trzesiecko zadeklarowano około 227 000 zł rocznie). W związku z powyższym złożyliśmy terminowo protest do RZGW w Poznaniu. Nasze odwołanie, zastanawiająco szybko odrzucono. Dlaczego? Przecież podmiotowi, któremu udowodniono, że nie prowadził racjonalnej gospodarki rybackiej nie powinno się wydzierżawiać kolejnych obwodów rybackich. Dlatego też, skorzystaliśmy z prawa odwołania się do wyższej instancji (KZGW w Warszawie). Po długim okresie oczekiwania w dniu 17 grudnia 2010r. otrzymaliśmy odpowiedz o następującej treści:

  W wyniku ponownego rozpatrzenia ofert Komisja wybrała ofertę Przedsiębiorstwa Rybackiego Sp. z o. o. w Szczecinku. W związku z powyższym stwierdza się, że zwycięzcą konkursu ofert na rybackie użytkowanie wód obwodu rybackiego jeziora Trzesiecko na rzece Nizica nr 1 zostało Przedsiębiorstwo Rybackie Sp. z o. o. w Szczecinku. RZGW Poznań, w uzasadnieniu podał liczne negatywne oceny gospodarki rybackiej prowadzonej przez Okręg PZW w Koszalinie oraz uchybienia formalne, które eliminują ten podmiot z dalszych konkursów ofert na rybackie użytkowanie wód. Pismem z dnia 5 stycznia 2011r Dyrektor RZGW Poznań zawiesił konkurs ofert i wstrzymał podpisanie umowy. Niestety sprawa dzierżawy wód jeziora Trzesiecko zatacza coraz szersze kręgi, a Okręg PZW w Koszalinie szuka politycznego poparcia, na co wskazuje wypowiedź p. Mariusza Getki (PZW Jesiotr w Szczecinku) opublikowana w gazecie Temat z dnia 24.10.2010r, cytuję "interweniowaliśmy w tej sprawie u posła Wiesława Suchowiejko, dotarliśmy też do ministerstwa środowiska". Czy tak wygląda w naszym kraju rzetelna analiza ofert i wyłonienie zwycięzcy konkursu o rybackie użytkowanie wód obwodu rybackiego? Jaki będzie finał tej sprawy ? zobaczymy, mamy nadzieję jednak, iż naciski konkurentów nie będą brane pod uwagę, bo przecież żyjemy w praworządnym kraju, a Pan D. Krzyżański Dyrektor Poznańskiego RZGW postąpi zgodnie ze swoją wypowiedzią zamieszczoną w Głosie Koszalińskim z dnia:30.12.2010 roku: "chciałem, aby to oni (PZW) podpisali umowę, ale są procedury wyższego rzędu, których nie mogę kwestionować." Mamy nadzieję, że wędkowanie na jeziorze Trzesiecko nie będzie tylko domenom wybrańców, jak zapewnia nas p. Mariusz Getka w artykule "Wędkowanie na Trzesiecku tylko dla członków PZW?(Głos Koszaliński z dnia 05.07.2010)", ponieważ oprócz 300 wędkarzy zrzeszonych w szczecineckim kole PZW, jest również ponad 1200 wędkarzy wędkujących na wodach Przedsiębiorstwa. Na jeziorach regionu szczecineckiego jest miejsce dla wszystkich wędkarzy. Im będzie większa rzesza osób uprawiających ten sport tym mniej będzie kłusowników i osób niszczących naturalne środowisko. Przedsiębiorstwo Rybackie jest otwarte na współpracę z władzami terenowymi jak i wędkarzami. Tylko współpraca poprzez pogodzenie dobrze pojętych interesów może zapewnić równowagę biologiczną i walory naturalnego środowiska. A na często pojawiające się pytanie w lokalnych mediach: czy Przedsiębiorstwo prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką? Odpowiedzią są dokumenty i pozytywne oceny pokontrolne wydane przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie i RZGW w Poznaniu.  Prezes Zarządu:

  Krzysztof Kraczek

 • Makara Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jerzymakara

  Głos rybaków w sprawie jeziora Trzesiecko


  Szanowni Wędkarze.  Ze względu na liczne artykuły w lokalnych mediach, które wykorzystując fakty w sposób nierzetelny i jednostronny ukazywały Przedsiębiorstwo Rybackie Sp. z o.o. w Szczecinku w złym świetle, chcielibyśmy przedstawić aktualną sytuację dotyczącą konkursu ofert na użytkowanie wód obwodu j. Trzesiecko.

  W czerwcu 2010r obok PZW Okręg Koszalin wzięliśmy udział w konkursie ofert na obwód rybacki j. Trzesiecko, który dzierżawiliśmy od 1995r. Na poszczególnych jeziorach tego obwodu, podobnie jak i na pozostałych wodach prowadziliśmy zarybienia zgodnie z operatem rybackim, dlatego wody te wędkarze uważają za największe i najbardziej rybne akweny w okolicy (art. Bitwa o jezioro Trzesiecko Głos Koszaliński z dnia 30.12.2010r.). Nadmienić przy tym należy, że od 2002 jezioro Trzesiecko udostępnione było wyłącznie dla wędkarzy. Przedsiębiorstwo prowadziło jedynie odłowy kontrolne i do 2005 roku zarybiało zgodnie z operatem rybackim. Od października 2005r prowadzona jest jego rekultywacja, którą finansuje UM w Szczecinku. Nie pomijamy faktu, iż wydatkowanie kilku milionów złotych na te zabiegi, jest niezmiernie ważne dla regionu. Przedsiębiorstwo nigdy nie było przeciwne prowadzeniu na jeziorze zabiegów rekultywacyjnych, imprez sportowych, turystycznych organizowanych przez UM w Szczecinku, czy stawianiu pomostów i platform widokowych Uważaliśmy, iż jezioro, które dzierżawimy jest ważnym elementem turystyki wodnej dla mieszkańców Szczecinka. Stoimy na niezmiennym stanowisku, że cele rekreacyjno-sportowe aglomeracji szczecineckiej oraz interes wędkarzy i Przedsiębiorstwa Rybackiego można bez problemów pogodzić. Jednak za prawidłową gospodarkę rybacką musi odpowiadać jeden podmiot. Nasz konkurent z konkursu ofert na obwód j. Trzesiecko (PZW Okręg Koszalin) w okresie od 2009r. do lipca 2010r. otrzymał 8 negatywnych ocen prowadzenia gospodarki rybackiej w różnych obwodach rybackich. Zarzucono Okręgowi PZW w Koszalinie m.in. brak zarybień i brak operatu rybackiego.

 • BUDOWNICZY BOB Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wojtekpl

  Myślę ,że taki komunikat wystarczy jest bardzo czytelny. Ludzie z kół powinni odwiedzać tą stronę raz w tygodniu obowiązkowo i nie było by problemu.

 • jan_jankowski Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  A może ktoś pofatyguje się w okręgu o podanie wędkarzom o jakie zbiorniki chodzi, a nie tylko podać paragrafy. Nie każdy ma internet, wysłać informacje do kół trzeba itp... Są ludzie w okręgu, którzy biorą kupę szmalu. Do roboty!!!!!