Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Kumunikat ZG o okresie ochronnym szczupaka

Zgodnie z przepisami ustawy O rybactwie śródlądowym oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, które stanowią, że ,,Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień'' Zarząd Główny PZW komunikuje, że pierwszym dniem połowu szczupaka będzie w bieżącym roku dzień 1 maja. Wynika to z tego, iż ostatni dzień okresu ochronnego dla szczupaka, czyli 30 kwietnia, wypada w sobotę, a ta nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • BUDOWNICZY BOB Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wojtekpl

  Marcin Bolenia nadal trudno złowić a PZW o nim pamięta od dawna zwróć uwagę ,że w regulaminie PZW figuruje od dawna i ma ochronę dosyć podobną do szczupaka. Szczupaka złowi każdy bo on nie przebiera w tym co mu podajesz pod pysk i dlatego ten komunikat. Widziałem nie raz dzieci z wędką z marketu za 25 zł jak wyciągały szczupaki nad Wartą przykre ale prawdziwe.

  Pozdrawiam

 • marcin_nowik Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  marcin_nowik

  Ja to wszystko rozumiem. Moje pytanie ( chyba bardziej retoryczne ) skierowałem do twórców komunikatu ZG. Szczupak jest gatunkiem ( praktycznie ) wymarłym, bolenia jest więcej i trzeba go chronić jeszcze lepiej niż do tej pory szczupaka. Nie można o boleniu zapominać, a komunikat nie przypomina o ochronie.Dlaczego ? Może boleń i belona to prawie to samo dla ZG ? "Kormorany" już poważnie opanowały techniki połowu rapy i beretują komplety na potęgę. To nic, że walory kulinarne tej ryby są mocno wątpliwe - kłak czy wełna, byle d... pełna.
  Pozdrawiam i życzę przyjemnego wypoczynku podczas majówki :)

 • BUDOWNICZY BOB Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wojtekpl

  Marcin nie zmienia to faktu ,że łowiąc np. Okonie podczas okresu ochronnego szczupaka oraz bolenia lub inne dozwolone ryby w tym okresie mamy przyłów w postaci Bolenia czy Szczupaka lub innego drapieżnika chronionego w tym okresie tak więc moim zdaniem i tak łowisz Bolenie czy Szczupaki podczas okresu ochronnego bo nie masz na to większego wpływu. Po prostu wypuszczaj ryby które łapiesz w jak najlepszej kondycji.

  Pozdrawiam

 • BUDOWNICZY BOB Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wojtekpl

  Cytuję regulamin PZW
  "4. JeŜeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb
  przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten
  dzień."

  Dotyczy to zarówno szczupaka jak i bolenia

  Pozdrawiam

 • marcin_nowik Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  marcin_nowik

  A co z boleniem ? Można charatać ?
  Halo, chodzi mi o bolenia, nie belone ?