Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Odpowiedź na pismo "wędkarzy z Kościana i Czempinia"

Aktualności | 2013-04-04 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

logo Okręgu

Poznań, dnia 4 kwietnia 2013r.

 

Szanowni wędkarze z Kościana i Czempinia,

 

Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu odpowiadając na Wasze pismo z dnia 22.03.2013 r. informuje, że do tej pory staż członkowski w PZW nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód. Na rok 2013 składki zostały ustalone na mocy Uchwały Zarządu Okręgu Nr 168/12 z dnia 27 września 2012 r. po wcześniejszej analizie ekonomicznej dokonanej przez Okręgową Komisje Finansową i są stawkami obowiązującymi w 2013 r. Nie ma już możliwości by w roku 2013 zastosować inne składki i inne wysokości ulg w składkach.

 

Zwracamy uwagę, że na dzień dzisiejszy osoba, która ukończyła 65 lat i zapisuje się do PZW wnosi składkę członkowską ogólnozwiązkową 33 zł, dodatkowo wnosi składkę członkowska okręgową 135 zł i wpisowe wynoszące 25 zł, a w kolejnych latach uzyskuje prawo do ulgi 50 % w składce okręgowej.

 

Przedstawiony postulat, aby wziąć pod uwagę staż członkowski w PZW, zostanie wzięty pod rozwagę przez Okręgową Komisję Finansową i Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu podczas ustalania struktury składek na rok 2014. Należy zwrócić uwagę, że podstawą do ustalenia wysokości składek jest analiza finansowa, która ma za zadanie oszacowanie kosztów zagospodarowania i ochrony wód Okręgu. Są to przede wszystkim koszty zarybień, koszty dzierżaw, koszty ochrony wód i podatki. Koszty te muszą zostać pokryte ze składki członkowskiej okręgowej. Należy mieć zatem świadomość, że ma to odzwierciedlenie w wysokości składek okręgowych, a udzielanie szerokiego wachlarza ulg wiąże się z podwyższaniem składki podstawowej.

 

Z poważaniem
Za Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu
Jerzy Musiał

 

 

Załączniki:

1. Pismo wędkarzy z Kosciana i Czempinia z dnia 22.03.2013r.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • konradont Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Niestety nadal nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedź.Zwykły członek opłacając składkę regularnie co roku (nazywacie ją ulgową za kontynuację) płaci w 2013r 115zł. Natomiast członek który ukończył 65 lat( już pomijam odznaczonych) który również płaci ją regularnie od lat nie ma juz takiego bonusu i płaci 65 zł a uważam że powinien 57,50.Pozdrawiam. Uważam że jeszcze kilka rzeczy można by było dla wędkarzy zrobic ot choćby wprowadzić znaczek za wędkowanie tylko na jednym akwenie np 80 zł na sezon.Jest wielu starszych wedkarzy którzy od lat wędkują na jednym jeziorze .Pozdrawim i życze wielu ciekawych pomysłów które będą służyły nam wszystkim(wędkarzom).

 • Okręg PZW Poznań Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie konradont
  Składka ulgowa 50% dla osób posiadających np. złota odznakę PZW obliczana jest od składki podstawowej, czyli od składki wynoszącej 135zł. Dokładnie powinna wynosić 67,50zł; składka ta dodatkowo została przez Zarząd Okręgu zaokrąglona do 5zł w dół - stąd 65zł.


  Pozdrawiam
  Biuro ZO PZW w Poznaniu

 • konradont Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  A ja mam pytanie dlaczego nie traktujecie koledzy i kolezanki w zarządzie równo wszystkich wędkarzy którzy co roku regularnie opłacają składki członkowskie?Dla kontynuujących jest opłata 115zł a dla kontynuujących którzy zasłużyli sie w PZW i posiadają srebrne czy złote odznaki bądź ukonczyli 65 lat jest opłata 65zł .Dlaczego tak jest?Powinniśmy zapłacic 57,50 czy 58 zł.Może czepiam sie o parę złotych ale chodzi mi o sam fakt.Pozdrawiam.