Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Medalowe ryby na zawodach spinningowych!

W niedzielę 5 maja ostatni dzień długiego majowego weekedu odbyły się na Jeziorze Wierzbiczańskim towarzyskie zawody spinningowe z łodzi dla członków Koła nr 8 Gniezno - Miasto. W zawodach wystartowało 26 amatorów  połowu ryb drapieżnych na przynęty sztuczne, którzy przez 5 godzin przeczesywali swoimi wabikami wodę wierzbiczańskiego jeziora. Z rybami tego dnia bylo różnie. Ich aktywność i skłonność do ataków prowadzonych w wodzie przynęt przyprawiała niektórych zawodników do przysłowiowej białej gorączki. Mimo sprzyjającej pogody ryb złowionych nie bylo za wiele, ale za to ich rozmiary były imponujące. Co prawda największa złowioną rybą był szczupak 2 kg, który skusił się na przynęte Jana Młodzikowskiego, to największy zachwyt wśród uczestników zawodów wzbudziły piękne okonie złowione przez: Kamila Ratajczaka, Sławka Mellera  oraz kolegów Macina Galantowicza i Ryszarda Bieliński który mierzyły od 42-46 cm. Ostateczną rywalizacje wygrał Ryszard Bielński z jednym szczupakiem i okoniem o łącznej masie 2,66 kg. Drugie miejsce zajął Jan Młodzikowski ze szczupaka 2 kg , trzecie miejsce przypadło Sławkowi Mellerowi z 2 okoniami 1,640kg. Zawodnicy z pierwszej szóstki zostali wyróżnieni bonami ufundowanymi przez Koło Gniezno-Miasto, do zrealizowania w sklepie wędkarskim  "Szczupak" przy  ulicy Cierpięgi oraz dodatkowo nagrodami rzeczowymi zasponsorowanymi  przez sklep "Szczupak".

 

Pierwsza szóstka zawodów spinningowych z łodzi:

1. Ryszard Bieliński - 2660 punktów

2. Jan Młodzikowski - 2000 punktów

3. Sławomir Meller - 1640 punktów

4. Mariusz Ptak - 1320 punktów

5. Marcin Galantowicz 1160 punktów

6. Kamil Ratajczak - 1120 punktów

 

Tekst : Tomustad

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Jacek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacoslaw

  Idea sympatyczna a wykonanie jak zwykle. Gratulacje dla zwycięzców - złowione przez was okonie są starsze od was Panowie... . Szkoda ryb. Organizatorom życzę szerszych horyzontów. Pozdrawiam.

 • Stróżyński Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  notecdm

  Niestety widać, że rybki nie trafiły do wody, a szkoda.
  I niestety jeszcze jeden duży minus dla organizatorów i zawodników: nie widać na łódkach żadnych kamizelek asekuracyjnych, a to już poważne uchybienie.
  Mimo wszystko gratulacje dla łowców okazów.

 • x Roman Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  zamela

  Zawody normalne czy na bitej rybie ? Gratuluje garbusów i szkoda zeby poszły w piach albo przez oczyszczalnie do rzeki.