Magdalena Kuza mistrzynią i wicemistrzynią świata juniorów!

Aktualności | 2011-07-09 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W pierwszym dniu zawodów w castingu Magdalena Kuza z Okręgu PZW w Kielcach zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata juniorów w wędkarstwie rzutowym w konkurencji odległość muchowa jednorącz oraz srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata juniorów w wędkarstwie rzutowym w konkurencji Arenberg. Należy dodać, że pierwszy dzień Mistrzostw obfitował w bardzo zmienną pogodę - od ulewy do prawie bezchmurnego nieba.

Gratulujemy!

Po pierwszym dniu i przeprowadzeniu 3 konkurencji Polska drużyna chłopców zajmuje 3 miejsce, za Czechami i Niemcami. Drużyna dziewcząt zajmuje miejsce 4, za drużyną Czech, Słowacji i Niemiec.

W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce wśród chłopców zajmuje Ozbolt Goran z Chorwacji, następnie: Novak Radim z Czech i Prusa Ales również z Czech. Kamil Sojka zajmuje miejsce 12. Wśród dziewcząt pierwsza jest Markova Katerina z Czech, kolejno Pausarova Jitka z Czech i Nemethova Michaela ze Słowacji. Magdalena Kuza zajmuje miejsce 5, a Jagoda Żebrowska miejsce 7.

Grzegorz Kidawski

komitet organizacyjny