Mateusz Dolny z Koła PZW Nr 137 Brodnica - Indywidualnym Mistrzem Świata

Dionizy Mikołajczyk

W dniach  18 – 19 listopada 2023 w Walencji w Hiszpanii odbyły się 3 Feederowe Mistrzostwa Świata w stylu dowolnym – Method Fedder.
Nadmienić należy, że są to jedyne Wędkarskie Mistrzostwa Świata gdzie każdy kraj ma prawo do wystawienia dwóch drużyn.
Do rywalizacji drużynowej zostało zgłoszonych 16 drużyn, natomiast do klasyfikacji indywidualnej 109 zawodników.
Polskę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach:
Drużyna 1
Mateusz Dolny, Adam Kraśnicki, Mateusz  Dopierała, Piotr Kaczmarek, Michał Jankowiak
Drużyna 2
Tomasz Kupren, Paweł Kacprzak, Bartłomiej Kacprzak, Mateusz Kujawski, Sebastian los

Po zaciętej rywalizacji nasi zawodnicy (dużyna "1") wykazali się wielkimi umiejętnościami i zakończyli rywalizację na drugim miejscu zdobywając tym samym srebrny medal.

WICEMISTRZOWIE  ŚWIATA 2023
Mateusz Dolny     Okręg PZW w Poznaniu
Mateusz  Dopierała    Okręg PZW w Poznaniu
Michał     Jankowiak     Okręg PZW w Katowicach
Piotr Kaczmarek     Okręg Mazowiecki PZW
Adam Kraśnicki     Okręg Mazowiecki PZW

Jednak największą niespodziankę sprawił nam MATEUSZ DOLNY, który został MISTRZEM  ŚWIATA i okazał się bezkonkurencyjny zajmując pierwsze a tym samym zdobył złoty medal.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że pierwszy medal dla Polski a do tego jeszcze złoty.

Brawo Mateusz !  Pięknie zapisałeś się w kronikach Polskiego i Wielkopolskiego Sportu Wędkarskiego.

W klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Mateusz Dopierała 7 miejsce, Piotr Kaczmarek 11, Sebastian Los 18, Mateusz Kujawski 63, Bartłomiej Kacprzak 78, Adam Kraśnicki 100, Michał Jałowiecki 101, Tomasz Kupren 103, Paweł Kacprzak 107.

Pewnie przyjdzie czas na oficjalne gratulacje, podziękowania i wyróżnienia , ale już dzisiaj tą drogą,  składamy całej reprezentacji Polski,  serdeczne gratulacje !