Regulaminy okręgowe do pobrania
znajomego:
Powiadom znajomego:
Zakres obowiązków Okręgowej Komisji Finansowej
Do zakresu obowiązków Komisji Finansowej należy:
- Ocena formalna i merytoryczna wniosków o dofinansowanie wydatków Kół w ramach funduszu remontowego, które zostały złożone do końca lutego każdego roku.
- Podział środków z funduszu remontowego.
- Określanie zasad do opracowania wyliczeń i podziału środków pieniężnych dla kół za opiekę nad wodami.
- Przydział środków dla opiekunów wód do końca maja każdego roku.
- Opracowanie wyliczenia i podział środków dla rejonów do końca maja każdego roku.
- Na podstawie analizy funkcjonowania i bieżącej sytuacji finansowej Okręgu ustalenie propozycji wysokości składek na ochronę i zagospodarowanie wód na rok następny w terminie do końca września każdego roku.
- Opiniowanie propozycji decyzji Prezesa Zarządu Okręgu i Dyrektora Biura wywołujących skutki finansowe dla funkcjonowania Okręgu PZW w Poznaniu na ich wniosek.
Załącznik do uchwały Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu nr 44/2023 z dnia 11.05.2023 r.
Zasady oceny wniosków inwestycyjnych Kół o dofinansowanie rozpatrywanych przez Komisję Finansową przy ZO PZW w Poznaniu
- Rozpatrzeniu podlegają wyłącznie wnioski zawierające:
- zgodność celów ze statutem PZW
- zawierające wyliczenia i kalkulacje
- potwierdzające statusu prawnego nieruchomości / lokalu
- określające sytuację finansową Koła uzasadniającą przyznanie dofinansowania
- Zatwierdzone wnioski do dofinansowania będą realizowane w kolejnym roku budżetowym z wydzielonego na ten cel funduszu.
- O zakończeniu inwestycji dofinansowanych ze środków okręgu należy poinformować Komisję Finansową i przedstawić pisemne ich rozliczenie.
Uchwała Nr 10/2022 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu podjęta w dniu 18 maja 2022 r. w sprawie zatwierdzenia zasad przyznawania dofinansowań przez Komisję Finansową
- Regulamin Nadawania Odznak Honorowych i Okolicznościowych Polskiego Związku Wędkarskiego
- Regulamin przyznawania odznaki "Za zasługi dla PZW" oraz wniosek
- Regulaminu przyznawania odznaki honorowej (wersja powiększona) „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego” oraz wniosek
- Wniosek o nadanie odznaki honorowej PZW Okręg w Poznaniu "Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego"
- Limity odznaczeń dla kół
-
Uchwała Nr 116/08 ZO PZW w Poznaniu z dnia 22.02.2008 r. w sprawie ustalenia limitu odznak honorowych „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego”:
-
1 odznaka na 50 członków w ciągu roku.
-
-
Uchwała Nr 182/12 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 22 listopada 2012 r. w sprawie ustalenia limitu odznak honorowych PZW
-
Koło do 100 członków - 1 odznaczenie
-
Koło od 1 do 200 członków - 2 odznaczenia
-
Koło od 201 do 300 członków - 3 odznaczenia
-
Koło od 301 do 400 członków - 4 odznaczenia
-
Koło od 401 do 500 członków - 5 odznaczeń
-
Koło od 501 do 600 członków - 6 odznaczeń
-
Koło od 601 do 700 członków - 7 odznaczeń
-
Koło od 701 do 800 członków - 8 odznaczeń
-
Koło od 801 do 900 członków - 9 odznaczeń
-
Koło powyżej 901 członków - 10 odznaczeń
-
-
Załącznik do uchwały Nr 78/24
Prezydium Zarządu Okręgu w Poznaniu
INSTRUKCJA
przechowywania, obiegu i kontroli dokumentów nie będących dokumentami finansowo-księgowymi oraz dokumentami pracowniczymi, wpływających do okręgowych władz i organów PZW oraz dokumentów wytworzonych przez władze i organy PZW
Postanowienia ogólne
§ 1
Instrukcja określa procedurę przechowywania, obiegu i kontroli dokumentów, w tym przesyłanych drogą elektroniczną, które wpłynęły do władz i organów PZW oraz dokumentów wytworzonych przez władze i organy PZW
Zasady przechowywania, przyjmowania i obiegu dokumentów zewnętrznych
§ 2
Pracownik biura zarządu przyjmuje dokumenty zewnętrzne, stempluje je pieczątką wpływu
i rejestruje w dzienniku korespondencyjnym nadając kolejny numer, określając datę otrzymania, nadawcę oraz skróconą treść dokumentu.
§ 3
1. Dokumenty, po wykonaniu czynności określonych w § 2, przekazywane są prezesowi zarządu lub upoważnionej przez niego osobie, za wyjątkiem dokumentów kierowanych bezpośrednio do organów i rzeczników dyscyplinarnych.
2. Dokumenty skierowane bezpośrednio do organu i rzeczników dyscyplinarnych przekazywane są przewodniczącemu tego organu, rzecznikom dyscyplinarnym lub upoważnionej przez niego osobie.
3. Przekazanie dokumentów do prezesa zarządu, przewodniczących organów i rzeczników dyscyplinarnych może odbywać się drogą elektroniczną.
§ 4
Oryginały dokumentów, w zależności do kogo zostały skierowane, po ich zadekretowaniu przez prezesa zarządu, przewodniczących organów i rzeczników dyscyplinarnych albo osoby przez niech upoważnione, przechowywane są w biurze zarządu w segregatorach, skoroszytach lub w teczkach spraw, bez prawa ich wynoszenia poza siedzibę.
§ 5
Skany lub kserokopie dokumentów, zgodnie z dekretacją osób wymienionych w § 4, przekazywane są osobie wskazanej w dekretacji.
§ 6
Udostępnianie dokumentów osobom trzecim, które wykażą interes prawny, ich skanowanie, kserowanie i fotografowanie wymaga pisemnej zgody prezesa zarządu. Uregulowanie odnosi się także do dokumentów których dysponentami są przewodniczący organów. Udostępnienie może nastąpić wyłącznie w formie kserokopii.
§ 7
Korespondencję (anonimy), po zarejestrowaniu przedkłada się: prezesowi zarządu, przewodniczącym organów i rzecznikowi dyscyplinarnemu, przechowuje się w odrębnym segregatorze i pozostawiając bez rozpatrzenia
§ 8
Czas przechowywania dokumentów uzależniony jest od celu, dla jakiego są przetwarzane
i realizowane, jednak nie krócej niż jest to wymagane przez obowiązujące przepisy prawa.
Zasady przechowywania i obiegu dokumentów wytworzonych przez władze i organy PZW i rzecznika dyscyplinarnego
§ 9
Rodzaje dokumentów wytworzonych przez władze i organy PZW:
1. Dokumenty wytworzone na szczeblu zarządu.
2. Dokumenty wytworzone przez komisję rewizyjną.
3. Dokumenty wytworzone przez sąd koleżeński.
4. Dokumenty wytworzone przez rzeczników dyscyplinarnych.
5. Dokumenty wytworzone i związane z przebiegiem zjazdów delegatów, walnych zgromadzeń członków kół, w szczególności protokoły z obrad, sprawozdania komisji, regulamin i porządek obrad, listy obecności.
§ 10
1. Udostępnienie dokumentu, o którym mowa w § 9 ust. 1 i 5 osobom trzecim, które wykażą się interesem prawnym, wymaga pisemnej zgody prezesa zarządu lub osoby przez niego upoważnionej.
W przypadku udostępniania dokumentów komisji rewizyjnej - prezes zarządu musi być o tym poinformowany przez osobę wydającą dokument.
2. W przypadku dokumentu, o których mowa w § 9 ust. 2, 3 i 4 wymagana jest pisemna zgoda przewodniczącego właściwego organu i rzecznika dyscyplinarnego lub osoby przez nich upoważnionej.
3. Udostępnienie dokumentacji odbywa się w siedzibie biura zarządu w obecności osoby wskazanej przez prezesa zarządu lub przewodniczącego właściwego organu.
§ 11
Skanowanie, kserowanie i fotografowanie dokumentów, o których mowa w § 9 ust. 1 i 5 dopuszczalne jest za pisemną zgodą prezesa zarządu lub osoby przez niego upoważnionej,
a w przypadku dokumentów o których mowa w § 9 ust. 2, 3 i 4, wymagana jest pisemna zgoda właściwego przewodniczącego organu i rzecznika dyscyplinarnego lub osoby upoważnionej przez te gremia.
§ 12
Oryginały dokumentów, o których mowa w § 9 przechowywane są w biurze zarządu
w segregatorach, skoroszytach lub teczkach spraw, bez prawa ich wynoszenia poza jego siedzibę.
§ 13
Czas przechowywania dokumentów, o których mowa w § 9 uzależniony jest od celu, dla jakiego są przetwarzane i realizowane, jednak nie krócej niż jest to wymagane przez obowiązujące przepisy prawa.
Postanowienia końcowe
§ 14
1. Dokumenty, o których mowa w § 9 ust. 1, 2 i 5 udostępnia się Głównej Komisji Rewizyjnej PZW.
2. W przypadku udostępniania dokumentów komisji rewizyjnej lub osobie trzeciej, która wykaże interes prawny, stosuje się przepisy ustawy o ochronie danych osobowych oraz postanowień klauzul poufności, jeśli dokument taką klauzulę zawiera.
3. W przypadku przekazanych komisji rewizyjnej kserokopii lub skanu dokumentów, po zakończeniu kontroli, dokumenty zdawane są protokolarnie osobie, która je udostępniła lub załączane są do protokołu z kontroli.
4. Osoba wydająca dokumenty, o których mowa w ust. 1, sporządza z tej czynności protokół.
Załącznik do uchwały Nr 77/24
Prezydium Zarządu Okręgu w Poznaniu
Regulamin Organizacyjny
Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu
Zarząd Okręgu realizuje zadania w oparciu o zapisy § 39 pkt 1-4, § 45 pkt 1-3, § 46 pkt 1-3, § 47 pkt 1-30, § 48 pkt 1-4 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego z 2017 r.
§ 1
Zakres i tryb działania Zarządu Okręgu
1. Posiedzenia Zarządu Okręgu zwołuje prezes Zarządu lub upoważniony przez niego członek Zarządu. W okresie między posiedzeniami Zarządu Okręgu i Prezydium Zarządu Okręgu, działaniami Okręgu kieruje prezes Zarządu Okręgu lub wyznaczony przez niego wiceprezes.
2. Zawiadomienia o posiedzeniach Zarządu Okręgu, wraz z porządkiem obrad i innymi materiałami, będącymi przedmiotem obrad, przesyłane są pocztą elektroniczną do wszystkich członków Zarządu na wskazany przez nich adres e-mailowy na co najmniej trzy dni przed planowanym posiedzeniem.
3. Wszelka korespondencja służbowa pomiędzy biurem Zarządu Okręgu a członkami Zarządu Okręgu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.
4. O przyjęciu porządku obrad, zmianach w nim lub uzupełnieniu, decydują w trakcie posiedzenia członkowie Zarządu Okręgu w drodze głosowania. Mające być przedmiotem obrad projekty uchwał są każdorazowo załączane do porządku obrad.
5. Uchwały Zarządu Okręgu zapadają zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy jego członków.
6. Udział w obradach Zarządu Okręgu jest zarówno prawem, jak i obowiązkiem każdego członka Zarządu Okręgu a ponadto, w posiedzeniach tego gremium z głosem doradczym mają prawo brać udział;
a) Przedstawiciel Okręgowej Komisji Rewizyjnej;
b) Przedstawiciel Okręgowego Sądu Koleżeńskiego;
c) Rzecznik Dyscyplinarny Okręgu;
d) Dyrektor Biura, główna księgowa i radca prawny;
e) Zaproszone na obrady osoby.
7. W przypadku przeprowadzania głosowań nad uchwałami elektronicznie – odbywa się to w zgodzie z przyjętym przez Zarząd Okręgu regulaminem głosowań.
8. Z przebiegu obrad sporządza się każdorazowo protokoły odzwierciedlające ich przebieg, a w szczególności o podjętych uchwałach i złożonych do protokołu wnioskach. Do protokołu dołącza się listę obecności osób biorących udział w obradach. Protokoły z obrad są podpisywane przez przewodniczącego obrad i sekretarza. Protokoły z obrad mogą być sporządzane na elektronicznych nośnikach.
9. Podjęte uchwały przechowywane są w teczce uchwał.
10. Zarząd Okręgu odbywa posiedzenia zgodnie z przyjętym wcześniej planem pracy i obraduje nie rzadziej niż raz na kwartał.
§ 2
Zakres i tryb działania Prezydium Zarządu Okręgu.
1. Prezydium Zarządu Okręgu bieżąco kieruje całokształtem zagadnień i spraw podlegających kompetencjom Zarządu Okręgu.
2. Prezydium Zarządu Okręgu ma obowiązek przedkładania rocznych sprawozdań finansowych Zarządowi Okręgu celem ich zatwierdzenia.
3. Posiedzenia Prezydium zarządu Okręgu zwołuje prezes Zarządu Okręgu lub upoważniony przez niego członek Prezydium
4. Zawiadomienia o planowanych posiedzeniach, wraz z porządkiem obrad i innymi materiałami, będącymi przedmiotem obrad – przesyłane są członkom Prezydium pocztą elektroniczną na co najmniej trzy dni przed planowanym posiedzeniem na wskazany przez członków Prezydium adres e-mailowy.
5. W Okręgu Poznańskim wszelka korespondencja służbowa pomiędzy Biurem Okręgu a członkami Prezydium odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną..
6. O porządku obrad Prezydium, jego przyjęciu, dokonanych zmianach, bądź jego uzupełnieniu, decydują w trakcie posiedzenia jego członkowie w drodze głosowania. Do proponowanego porządku obrad dołączane są każdorazowo projekty uchwał.
7. Uchwały Prezydium zarządu Okręgu zapadają zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy jego członków.
8. Udział w obradach Prezydium Zarządu Okręgu mają prawo i obowiązek brać jego członkowie, a z głosem doradczym mają prawo brać udział:
a) Przedstawiciel Okręgowej Komisji Rewizyjnej,
b) Przedstawiciel Okręgowego Sądu Koleżeńskiego,
c) Rzecznik Dyscyplinarny Okręgu,
d) Dyrektor Biura, główna księgowa i radca prawny;
e) Zaproszone na obrady osoby.
9. Elektroniczne głosowania uchwał odbywa się zgodnie z przyjętym przez Zarząd Okręgu regulaminem głosowań.
10. Każdorazowo, z przebiegu posiedzeń Prezydium Zarządu Okręgu sporządza się protokół, odzwierciedlający jego przebieg. W szczególności uwzględnia się w nim podjęte uchwały
i wnioski złożone do protokołu. Do protokołu dołącza się listę obecności uczestników. Protokoły są podpisywane przez przewodniczącego obrad i sekretarza. Protokoły mogą być rejestrowane na nośnikach elektronicznych.
11. Podjęte uchwały przez Prezydium są wpinane do teczki uchwał. Niektóre wymagają przedstawienia ich do zatwierdzenia przez Zarząd Okręgu.
12. Prezydium Zarządu Okręgu odbywa posiedzenia zgodnie z przyjętym harmonogramem pracy, jednak nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu.
§ 3
Zakres działania członków Zarządu Okręgu.
A. Prezes Zarządu Okręgu.
1. Kieruje działalnością Zarządu Okręgu oraz Prezydium, a także nadzoruje pracę Biura Zarządu.
2. Reprezentuje Okręg Poznański przed organami władzy publicznej.
3. Koordynuje pracę Zarządu Okręgu i Prezydium oraz zwołuje posiedzenia tych gremiów
i przewodniczy obradom.
4. W okresie pomiędzy [posiedzeniami Zarządu Okręgu i Prezydium, podejmuje decyzje
w formie zarządzeń.
B. Wiceprezesi Zarządu Okręgu.
1. Zastępują Prezesa Zarządu oraz koordynują pracę Zarządu Okręgu w powierzonym zakresie działania.
2. Kierują i nadzorują prace poszczególnych komisji.
3. W porozumieniu z prezesem Zarządu Okręgu i za jego zgodą współpracują z odpowiednimi urzędami, instytucjami i organizacjami.
4. Zastępują prezesa Zarządu w razie jego nieobecności zgodnie z jego upoważnieniem.
5. Nadzorują i odpowiadają za realizację dyscypliny budżetowej w zakresie przyjętego na dany rok budżetu. Każdy w zakresie swoich kompetencji wyszczególnionych niżej:
B 1. Wiceprezes ds. ochrony i zagospodarowania wód.
a) Kieruje pracami komisji ds. ochrony i zagospodarowania wód.
b) Koordynuje pracę Zarządu Okręgu oraz nadzoruje zarządy kół Okręgu w tym zakresie.
c) Czuwa nad realizacją uchwał władz okręgowych i innych władz Związku w zakresie ochrony i zagospodarowania wód.
d) Współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się sprawami gospodarki wędkarsko rybackiej i ochrony wód.
B 2. Wiceprezes ds. sportu.
a) Kieruje pracami Okręgowego Kapitanatu Sportowego.
b) Organizuje i nadzoruje działalność sportową na szczeblu Okręgu oraz w kołach Okręgu.
c) Czuwa nad realizacją uchwał władz Okręgowych i innych władz Związku w zakresie działalności sportowej.
d) Współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się sportem wędkarskim
e) Jest odpowiedzialny za realizację budżetu Okręgu w zakresie sportu
B 3. Wiceprezes ds. pracy z młodzieżą wędkarską.
a) Kieruje pracami komisji ds. młodzieży.
b) Koordynuje działalność sportowo wędkarską i szkoleniową młodzieży na szczeblu Okręgu, a także współpracuje w tym zakresie z wiceprezesem ds. sportu.
c) Nadzoruje działalność sportowo wędkarską wśród młodzieży w kołach Okręgu. Współpracuje ze szkołami, placówkami wychowawczymi i innymi instytucjami
i organizacjami zajmującymi się młodzieżą.
d) Czuwa nad realizacją uchwał Zarządu Okręgu i innych władz Związku w zakresie działalności z młodzieżą.
e) Czuwa nad ochroną standardów ochrony osób niepełnoletnich w Okręgu.
f) Jest odpowiedzialny za realizację założeń budżetowych w zakresie działalności z młodzieżą.
C. Sekretarz Zarządu Okręgu.
a) Prowadzi dokumentację Okręgu. W szczególności prowadzi protokoły posiedzeń Prezydium i Zarządu Okręgu oraz innych zebrań zwoływanych przez zarząd Okręgu lub Prezydium.
b) Nadzoruje właściwe gromadzenie i przechowywanie dokumentacji okręgowej
D. Skarbnik Okręgu
a) Kieruje pracami komisji finansowej przy zarządzie Okręgu.
b) Nadzoruje gospodarkę finansową zarządu Okręgu i kół w Okręgu.
c) Koordynuje i nadzoruje realizację opracowanego preliminarza budżetowego, sprawozdań finansowych oraz bilansu rocznego zarządu Okręgu.
d) Nadzoruje realizację budżetu Okręgu.
E. Członkowie Zarządu Okręgu
a) Uczestniczą aktywnie w pracach komisji oraz doraźnych zespołów roboczych, do których zostali powołani.
b) Z upoważnienia prezesa Zarządu Okręgu uczestniczą w walnych zebraniach kół Okręgu
c) Realizują zadania zlecone im przez prezesa zarządu Okręgu.
§ 4
Komisje Zarządu Okręgu
1. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Zarządu Okręgu powołuje się komisje,
w skład których wchodzą członkowie Związku
2. Komisje pracują w oparciu o sporządzony przez nie plan pracy, przedłożony do zatwierdzenia przez Zarząd Okręgu lub Prezydium.
3. Posiedzenia komisji problemowych mogą tworzyć projekty uchwał i wnioski, które należy dostarczyć do Biura Zarządu najpóźniej na siedem dni przed planowanym posiedzeniem Prezydium lub zarządu Okręgu.
§ 5
Zakres i tryb działalności Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu
1. Zakres i tryb działań rzecznika dyscyplinarnego w Okręgu określa Statut PZW oraz Regulamin postępowania w sprawach przewinień członków PZW.
2. Rzecznik dyscyplinarny przedstawia prezesowi Zarządu Okręgu aktualny rejestr spraw przez siebie prowadzonych.
3. Rzecznik dyscyplinarny składa okresowe sprawozdania ze swej działalności na posiedzeniach Zarządu Okręgu
§ 6
Postanowienia końcowe.
1. W szczególnych przypadkach, posiedzenia Prezydium, Zarządu Okręgu i komisji, mogą odbywać się w trybie hybrydowym lub zdalnie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Zapis ten jest zgodny z treścią art. 10 ust 1a – 1e Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach,
-
Zasady przyznawania dofinansowań przez Komisję Finansową
- 0.11 MB
-
Zakres obowiązków Okregowej Komisji Finansowej
- 0.15 MB
-
Regulamin i wniosek o nadanie odznaczenia Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego - oddznaka powiększona
- 0.03 MB
-
Wniosek o nadanie odznaki honorowej Za Zasługi dla Wędkarstwa Wielkopolskiego
- 0.04 MB
-
Regulamin Okręgowego Kapitanatu Sportowego
- 0.21 MB
Menu
-
Wróć do Dokumenty i regulaminy -
Dokumenty i regulaminy okręgowe dla Władz i Organów PZW -
Komisja egzaminacyjna na kartę wędkarską -
Działalność statutowa koła -
Praca z młodzieżą -
Ochrona i Zagospodarowanie Wód -
Przepisy regulujące działalność okręgu -
Dokumentacja finansowa koła -
Terminarz obiegu dokumentów -
Sport - druki do pobrania -
Sport - regulaminy -
Dokumentacja SSR -
RAPR PZW Poznań