Okręgowa Komisja ds. Odznaczeń

informacja dla Kół

Powiadom znajomego:

Okręgowa Komisja Odznaczeń przypomina, że termin składania wniosków na wyróżnienia zgodnie z „Regulaminem nadawania odznak honorowych i okolicznościowych PZW" rozdz. 2 pkt 12 upływa z dniem 31 stycznia każdego roku.

Zwraca uwagę, że wniosek musi być wypełniony czytelnie.
• Nazwisko kandydata należy pisać drukowanymi literami.
• W rubryce „Koło PZW" należy wpisać numer i nazwę Koła, w którym aktualnie jest członek, na którego składany jest wniosek na odznaczenie.
• Pod pozycją „Praca na rzecz i dobro PZW i pełnione funkcje" należy wpisać wszystkie funkcje pełnione we władzach i organach Koła (Okręgu) z podaniem okresu ich pełnienia. Do funkcji zalicza się także działalność w Społecznej Straży Rybackiej.
• W uzasadnieniu należy wykazać osiągnięcia kandydata i jego zasługi dla PZW.
• Wniosek musi być potwierdzony pieczątką Koła i podpisem oraz pieczątką prezesa. Jeżeli prezes nie posiada pieczątki, to podpis musi być czytelny.
• Kandydaci do odznaczeń muszą być zatwierdzeni przez Zarząd Koła.
• Wniosek na oznaczenia honorowe obowiązkowo musi być wypełniony na druku formatu A5.

Uchwałą nr 182/12 z dnia 22.11.2012 r. Zarządu Okręgu zostały ustalone następujące limity na kadencję:
• Koło do 100 członków - 1 odznaczenie
• Koło od 1 do 200 członków - 2 odznaczenia
• Koło od 201 do 300 członków - 3 odznaczenia
• Koło od 301 do 400 członków - 4 odznaczenia
• Koło od 401 do 500 członków - 5 odznaczeń
• Koło od 501 do 600 członków - 6 odznaczeń
• Koło od 601 do 700 członków - 7 odznaczeń
• Koło od 701 do 800 członków - 8 odznaczeń
• Koło od 801 do 900 członków - 9 odznaczeń
• Koło powyżej 901 członków - 10 odznaczeń

Powyższe limity dotyczą przyznawania brązowych, srebrnych, złotych i złotych z wieńcami odznaczeń honorowych PZW, wynikają z rozdziału 2 pkt 10 „Regulaminu nadawania odznak honorowych i okolicznościowych PZW". Medale nie są objęte limitem, tak jak pozostałe odznaki z rozdz. 5 pkt 2 Regulaminu.
Jednocześnie przypomina się, że limit na Honorową Odznakę „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa Wielkopolskiego" wynosi 1 odznaka na 50 członków. Nie obowiązuje tu termin do 31 marca.

UWAGA!
Wnioski, które nie spełnią w/w ustaleń, nie uzyskają pozytywnej opinii Okręgowej Komisji Odznaczeń.

• regulamin_nadawania_odznak_honorowych_i_okolicznosciowych_pzw__2019.docx

• wniosek_a5.docx