Dzień Młodego Wędkarza - Długołęka

Długołęka - miejscowość oddalona o 3 km od Kobylina, to właśnie tam 30 młodych wędkarzy z ośmiu Kół z Okręgu Poznańskiego postanowiło wystartować w zawodach "Dzień Młodego Wędkarza" organizowanych przez Koło nr 191 Kobylin przy wsparciu Okręgowej Komisji do spraw młodzieży w Poznaniu. Patronem Honorowym zawodów zostal Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.

Punktualnie o 7:30 rano Prezesa Koła Waldemara Koniecznego otworzył zawody i po losowaniu stanowisk młodzi wędkarze rozeszli się by o godzinie 9:00 rozpocząć wędkowanie. Ryby bardzo szybko zaczęły współpracować i okazało się, że nie każdy był przygotowany na łowienie dużych karpi, amurów, linów czy karasi. O godzinie 12:00 zakończono łowienie i komisja sędziowska prystąpiła do ważenia ryb. W trakcie pracy komisji sędziowskiej wszyscy wędkarze i ich opiekunowie udali się na smaczny obiad i ciasto na deser.

Nadeszlą ta wyczekiwana chwila kiedy zostały ogłoszone wyniki.
W grupie dzieci do lat 12 zwyciężył Franciszek Wojtyczka z Miejskiej Górki z wynikiem 5070 g, drugie miejsce zajął Marcel Siergiej z Poznania z wagą 4120 g, a trzecie miejsce zajął Aleksander Plewiński z Rawicza z wagą 3460 g.
W kategorii od 13 do 16 lat zwycięzcą okazał sie Jakub Kląskała z Miejskiej Górki osiągając wynik 8430g, drugie miejsce zajął Grzegorz Kordus z Kobylina z wynikiem 3180g, a trzecie miejsce zajął Przemysław Matysiak z Pępowa z wagą 2820g.

Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani medalami, dyplomami i nagrodami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali okazałe puchary, które wręczali zaproszeni goście: w zastępstwie Tomasza Lesińskiego - Paweł Sikora oraz przedstawieciel Okręgu Poznańskiego - Zbigniew Baranowski.

Podziękowanie za wsparcie dla Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego.
Okręgowej Komisji ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Poznaniu.