Spławikowe Mistrzostwa Okręgu 2011 - komunikat

SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW W POZNANIU  „WARTA - 2011"
I  TURA -11 czerwca 2011r. w Poznaniu
II  TURA - 12 czerwca 2011r w Poznaniu

1. Mistrzostwa Okręgu 2011  rozgrywane będą w 2 turach na rzece Warcie w Poznaniu pomiędzy mostami: Przemysła  (Trasa Hetmańska) i  Św. Rocha na prawym jej brzegu (od os. Rataje).

UWAGA!
Zgodnie z Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego czas trwania 1 tury w dla poszczególnych kategorii wynosi:
- SENIORZY                    -       4 godziny
- KOBIETY, JUNIORZY, U-22, KADECI       -     3 godziny
Łowisko rezerwowe: „KATEDRA" rzeka Warta w Poznaniu na odcinku: od rzeki Cybiny do  Mostu Kolejowego - Garbary.

2. W zawodach mogą wziąć udział członkowie Kół i Klubów  Okręgu PZW w Poznaniu z aktualnie opłaconymi składkami PZW i składkami Okręgowymi. Na łowisku zostanie przeprowadzona wyrywkowa kontrola posiadanych uprawnień oraz potwierdzenia dokonania opłaty startowej.

3. Zawody  zostaną przeprowadzone w klasyfikacji :
Indywidualnej w kategoriach: kobiet, seniorów, juniorów, kadetów. W kategoriach indywidualnych do punktacji zaliczane są  wyniki 2 tur zawodów.
Drużynowej  skład osobowy drużyny: 5 Seniorów (decyzja Okręgowego kapitanatu Sportowego z dnia  9 listopada 2009r.). W klasyfikacji drużynowej do  końcowej punktacji zaliczane są  wyniki 2  tur zawodów.

4. Mistrzostwa Okręgu są rozgrywane zgodnie z Zasadami Organizacji Wędkarskiego  Sportu Kwalifikowanego Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i Stosownymi Uchwałami Zarządu Okręgu PZW w  Poznaniu.

5. Sygnały obowiązujące na zawodach
        1 sygnał    wejście na stanowiska
        2 sygnał    na 5 minut przed rozpoczęciem kontroli zanęt i przynęt (dla wszystkich zawodników)
        3 sygnał    wolno nęcić zanętą ciężką (na 10 minut przed rozpoczęciem łowienia)
        4 sygnał    rozpoczęcie łowienia
        5 sygnał    na 5 minut przed zakończeniem łowienia - dotyczy: Kobiet, Juniorów, U22 i Kadetów
        6 sygnał    KONIEC  ŁOWIENIA - dotyczy: Kobiet, Juniorów, U22 i Kadetów
        7 sygnał    na 5 minut przed zakończeniem łowienia - dotyczy  Seniorów
        8 sygnał    KONIEC  ŁOWIENIA - dotyczy Seniorów
W razie złych warunków atmosferycznych podwójny sygnał  oznacza natychmiastowe przerwanie zawodów, następny sygnał - wznowienie zawodów.

6. Opłata startowa za każdą turę Mistrzostw Okręgu PZW w Poznaniu wynosi:
35,00zł - Seniorzy, Kobiety, U22  i 15,00zł  - Juniorzy, Kadeci, osoby towarzyszące

7. Na zawody organizowane w Okręgu PZW w  Poznaniu obowiązuje nieprzekraczalny termin zgłoszenia zawodników (tylko na piśmie) u organizatora do 03.06.2011r.
do Biura Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu ul. Znanieckiego 9, 60-682 Poznań,
Faks: 061 829 05 46
Poczta elektroniczna  e-mail: biuro@pzw.poznan.pl; sport@pzw.poznan.pl,
Nie dotrzymanie powyższego terminu oraz brak wpłaty jest równoznaczne z niedopuszczeniem zawodników do zawodów.

8. Opłatę startową należy wpłacić na konto Okręgu PZW w Poznaniu
BZ WBK  SA. III/O Poznań Nr 69 1090 1359 0000 0000 3501 8454

• Pełen komunikat wraz z karta zgłoszenia